SEO, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. SEO’nun amacı, insanlar işletmenizle ilgili ürün veya hizmetleri Google ve benzeri diğer arama motorlarında aradığında görünürlüğünü artırmak için sitenizi iyileştirme ve optimizasyon süreci anlamına gelir. SEO’luk tam olarak Organik trafik elde etmek ve web sitelerinin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için yapılan pazarlama çalışmalarının bütününe denir. SEO web sitelerini arama motorlarında kelime bazlı üst sıralara çıkarmaktır. Üst sıralarda yer alan web siteleri daha fazla görüntüleme ve tıklama alır. Fazla ziyaretçi her web girişimcisini mutlu ederken işlerini ’de olumlu etkiler, ama burada asıl önemli olan nitelikli kullanıcı sayısıdır. Arama Motoru Optimizasyonu uzman eller yardımıyla yapılmalı ve daha fazla ziyaretçi almak için değil daha fazla nitelikli ziyaretçi almak için yapılmalıdır.

 

Arama motorları, web ‘deki sayfaları taramak, site içerisindeki linkleri gezmek, bu sayfalar hakkında bilgi toplamak ve bir sıraya koymak için kendi oluşturmuş oldukları botları kullanırlar. Arama Sonuçlarını, o sırada tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için birçok algoritma kullanırlar.

Algoritmalar, belirli bir sorgu için arama sonuçlarında en uygun sayfaların görünmesi gereken sırayı belirlemek için yüzden fazla sıralama faktörünü veya sinyali dikkate alarak arama sonuçlarındaki sayfaları analiz eder. Kütüphane benzetmesi yaparsak eğer, kütüphanede çalışan bir kişinin kütüphanedeki her bir kitabı tek tek okuduğunu varsayalım ve herhangi bir sorunuza tam olarak cevap verecek şekilde bilgi sahibi olduğunu düşünelim. Aslında arama motorlarının yaptığı işlem budur.

SEO, dijital pazarlamanın temel yapı taşıdır. İnsanlar genellikle ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almak için ticari amaçla her yıl milyonlarca arama yaparlar. Arama sonuçlarında rakiplerinizden daha üst sıralarda yer almak, kârlılığınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

SEO’luk hakkında tecrübe sahibi değilseniz gerçek bir SEO uzmanı ile çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bilinçsizce yapılan çalışmalar sitenize ciddi zararlar verebilir.

Çoğu uzman genellikle aşağıdaki hizmetleri sunarlar:

  • Sitenizin Genel Yapısını İnceleme.
  • Sitenizin İçeriklerini İnceleme, Onarma ve Yeni İçerik Önerilerinde Bulunma.
  • Web Sitenizin arama motorlarına Göre Geliştirilmesi İçin Önerilerde Bulunma.
  • Anahtar Kelime Araştırması.
  • Rakip ve Sektör Analizi.
  • SEO Eğitimi.
  • Site Dışı Stratejilerin Geliştirilmesi ve Uygulanması.
  • Profesyonel ve Anlaşılır SEO Raporlarının Hazırlanması.

SPS ajans olarak en iyi hizmeti vermeye hazırız.

kategoriler Genel Seo

Yorum bırakın